Prominent & Leading Manufacturer from Raipur, we offer threaded blue casing pipes, borewell blue casing pipes, blue casing pipes for borewell, blue round casing pipe, blue casing pipe and plastic borewell pipes.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
₹ 1240 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Pipe Type | Plain |
| Material | PVC |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
₹ 1590 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Size/Diameter | 6 inch |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
₹ 2820 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Size/Diameter | 6 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Size/Diameter | 6 inch |
| Brand | ACC Supreme / premolex |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Bore-well , Agriculture |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1024 / Piece Get Latest Price
| Brand | PREMOLEX |
| Material | PVC |
| Size | 6 inch |
| Length of Pipe | 6m |
| Working Pressure | 6kgf/cm2 |
₹ 930 / Piece Get Latest Price
| Brand | Premolex |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Type | Plain |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 770 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Borewell |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand. | Premolex |
₹ 880 / Piece Get Latest Price
| Brand | Premolex |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Brand | TULSI |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Pipe Class | Casing Medium (CM) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 470 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
₹ 1140 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 789 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 540 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1219 / Piece Get Latest Price
| Brand | TULSI |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Pipe Class | Casing Medium (CM) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1540 / Piece Get Latest Price
| Brand | TULSI |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Pipe Type | Plain |
| Pipe Class | Casing Medium (CM) |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2540 / Piece Get Latest Price
| Brand | TULSI |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | PVC |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6m |
| Brand | Premolex |
| Material | UPVC |
| Type | Hard Tube |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4520 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 6 inches |
| Material | UPVC |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Ring fit/ Push fit |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1020 / Piece Get Latest Price
| Length of Pipe | 6m |
| Material | PVC |
| Pipe Class | Casing Shallow (CS) |
Mr.Arvind Chandrakar (Proprietor)
Prem Industries
Factory - Plot No 221 Road No 17 Sector C Urla Industrial Area, Urla
Raipur - 492003, Chhattisgarh, India